LADY GAGA - BIOGRAPHY

6. listopadu 2010 v 13:17 | posted by:KufiGaGa
Soubor:The Monster Ball - Poker Face revamped2-tweak.jpg
Stefani Joanne Angelina Germanotta (* 28.3.1986, Yonkers, New York) je americká zpěvačka a skladatelka italského původu. Její umělecký pseudonym Lady GaGa vznikl podle názvu skladby od skupiny Queen - Radio GaGa.

Styl a vlivy

Ovlivnili ji glam rockoví muzikanti jako David Bowie. Debbie Harry z Blondie či Freddie Mercury, stejně jako popové ikony 80. a 90. let, Madonna a Michal Jackson. Madonna pro časopis The Rolling Stone řekla, že v ní vidí samu sebe na začátku 80. let, a Lady Gaga na otázku srovnání s Madonnou řekla, že nechce být předvídatelná, ale místo toho provést v popu revoluci - ta poslední byla spuštěna před 25 lety právě Madonnou. Vokálně je zase přirovnávána ke Gwen Stefani. případně ke Kylie Minogue a vizuálně (když je zrovna blond) k Amy Winehouse či ke zpěvačce která se jmenuje Christina Aguilera. Její oblíbený filosof je Rainer Maria Rilke.
O sobě prohlásila, že zbožňuje módu, která je pro ní všechno. Lásku k módě a stylu zdědila po své matce, která podle ní byla vždy udržovaná a krásná. Když skládá novou písničku, přemýšlí, co bude mít na podiu na sobě. Co se módy, vystupování a herecké interpretace týče, bere Lady Gaga inspiraci u Grace Jones. Má vlastní produkční tým, zvaný Haus of Gaga, který pro ni připravuje oděv, účesy a kostýmy a propriety na jeviště. Periodika The Star a Entertainment Weekly kvitovaly její cit pro módu za to nejlepší z desetiletí a též jako něco, čím se dokáže odlišit a vyniknout v davu. Měří 162 cm.
Na začátku své kariéry byla považována za GAY ikonu a v gay komunitě měla (a má) silnou základnu.
17. listopadu 2010 vystoupí v pražských Vysočanech v 02 Aréně.

Mládí a vzdělání

Narodila se jako Stefani Germanotta první ze dvou dětí Josepha a Cynthia Germanotta, jejichž předkové pocházejí z Itálie. Už ve svých 4 letech se učila hrát na klavír a v 11 napsala svojí první klavírní baladu. Ve stejné době nastoupila na římskokatolickou soukromou školu v klášteře Největšího Srdce. V necelých 14 letech začala vystupovat v zábavném clubu Open Mike Nights v New Yorku. Ve věku 17 let získala vstup do New York University's Tisch školy umění. Tam, studovala hudbu a zdokonalovala své skladatelské schopnosti. Nakonec ale ze školy odešla, aby se věnovala své kariéře.

Tetování

Po těle má celkem osm tetování. Mezi nejznámější patří symbol Peace, který je inspirován známým zpěvákem Johnem Lennonem a důvod je takový, že Lady poznamenal jako svého hrdinu. Další tetování, které by jste si mohli všimnout v Klipu Bad Romance a Telephone,Alejadro je německý nápis, který je vytetován společně s znakem Peace na levé ruce. Tento nápis je od básníka Rainera Maria Rilkeho, kterého považuje za svého oblíbeného filozofa a je zde napsáno: V nejhlubší hodinu v noci přiznávám si, že byste zemřít, pokud jste byli zakázáni psát. A podívejte se hluboko do svého srdce, kde šíří své kořeny a zde naleznete odpověď a zeptejte se sami sebe, musím napsat?. Na zádech má vytetované srdce společně s nápisem Dad in it (Táta je v něm). Důvod byl více než jasný, otec od Lady prodělal vážnou operaci srdce. I v bookletu svého druhého alba The Fame Monster se Lady zmiňuje, že její táta je hrdina a děkuji v tom, že ji dokázal ochránit před monstry. Od bederní části páteře až po část břicha má vytetované růže s houslovým klíčem. V druhé polovině turné The Monster Ball/ Bál Příšer, kdy navštívila Tokio, si nechala vytetovat dočasné tetování Little Monster (tak nazývá své fanoušky).A poslední je ona.Má ho na noze

Ocenění

Na předávání hudebních cen MTV Video Music Awards 12. září 2010 v LA jich obdržela osm, a to v kategoriích nejlepší ženské video, popové video, taneční video, choreografie, střih a režie, spolupráce s Beyoncé a videoklip roku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MixMelouneQ.♥ MixMelouneQ.♥ | Web | 6. listopadu 2010 v 13:34 | Reagovat

Ahojky v 14:02 bude na mém blogu článek na téma homosexualita. Jestli chceš přijd se podívat budu ráda když tam něco připíšeš. Zajímá mě názor ostatních a jestli se mnou bude někdo souhlasit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama